Kategorie

Kaptur ochronny dla dorosłych

216
Dostępność:
Pod zamówienie
 (0 szt.)
Kaptur ochronny dla dorosłych to nowa koncepcja w cywilnej ochronie dróg oddechowych przed zagrożeniami NBC. Jest zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiego stopnia niezawodnej ochrony i fizycznej wygody, niezależnie od struktury twarzy. Przeznaczony dla osób w wieku powyżej 13 lat.
Osłona wykonana jest z miękkiego, elastycznego laminatu uszczelnionego wokół szyi użytkownika. Jest zintegrowana z dużą poliwęglanową osłoną, umożliwiającą szerokie pole widzenia. Część twarzowa jest dopasowywana za pomocą dwóch pasków i ukośnych klamer z tyłu kaptura.
Przednia osłona wyposażona jest w standardowy gwint, do montażu filtrów NBC albo elastycznego węża, który może być stosowany z dmuchawą do wytworzenia nadciśnienia.
Kaptur posiada dodatnie ciśnienie poprzez dołączenie dmuchawy (IMP 2005), dostarczającej powietrze do 45 l/min, co znacznie poprawia ochronę i komfort użytkowania. Może być noszony na okulary i brodę, zapewniając skuteczny poziom ochrony. System składa się z kaptura, dmuchawy (IMP 2005) oraz filtra.