Kategorie

OTTALIN ODX Środek do adsorbowania i usuwania nieprzyjemnego zapachu

277
Dostępność:
Pod zamówienie
 (0 szt.)

Środek przeznaczony do adsorbowania i usuwania nieprzyjemnego zapachu w procesie prania.

CHARAKTERYSTYKA

  • OTTALIN ODX usuwa nieprzyjemny zapach z tkanin, dywanów i zasłon.
  • OTTALIN ODX jest rekomendowany do prania tkanin pochodzących z domów pomocy społecznej, ubrań roboczych, odzieży sportowej. Chroni odzież przed absorbowaniem nieprzyjemnego zapachu.
  • OTTALIN ODX może zostać użyty do odnowienia tkaniny zniszczonej przez powódź lub ogień. Zapach dymu jest całkowicie wyeliminowany lub znacząco zredukowany.
  • OTTALIN ODX nadaje tkaninom pranym lub czyszczonym metodą „wetcleaning” miły przyjemny zapach.
  • OTTALIN ODX może być stosowany w procesie prania przy pH pomiedzy 6,5 a 9,5.
  • Najlepiej stosować OTTALIN ODX podczas ostatniego płukania.
  • OTTALIN ODX może zostać użyty w ostatnim płukaniu wraz ze słabym kwasem przy pH 5,0. Równoczesne dodanie związków kationowych lub zmiękczających powoduje zmniejszenie efektywności działania produktu.
  • Niska lepkość produktu, ułatwia dozowanie przez automatyczne systemy dozujące.
  • OTTALIN ODX został przebadany dermatologicznie.
SKŁAD

Niejonowe związki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa, benzisothiazolinone, methylisothiazolinone < 5 %

DANE FIZYKO-CHEMICZNE

Postać fizyczna Jasny, bursztynowy płyn
Gęstość w temp. 20 °C: 1,0 g/cm3
pH: 8
Lepkość: 5 – 30 mPas, 20 °C

ZASTOSOWANIE 

Rekomendowane stężenie: 1 - 3 ml OTTALIN ODX na kąpieli
W płukaniu końcowym:
Dozować 3 - 5 ml OTTALIN ODX na kg prania do ostatniego płukania. Moduł 1:4 do 1:5, czas reakcji 3 min.OTTALIN ODX może być użyty w płukaniu końcowym wraz z środkiem zakwaszającym.
Pranie delikatne 30 – 60 °C
Dozować 3 – 5 ml OTTALIN ODX na kg prania z dodatkiem środka piorącego do kąpieli piorącej. pH kąpieli piorącej nie powinno przekraczać 9,5.
Kąpiel
Pojedyncza rzecz może być zanurzona w wannie o temperaturze wody do 30 °C, w zależności od intensywności zapachu i stopnia zabrudzenia. Nie są wymagane żadne środki zwilżające. Zalecane stężenie: ok. 3 - 5 ml OTTALIN ODX na litr kąpieli; czas reakcji: 20 min. Następnie, należy prać, tak jak delikatną tkaninę.
Spray
W celu usunięcia przykrych zapachów z rzeczy, które nie mogą być prane np.: poduszek, zabawek dla zwierząt lub ozdobnych tkanin, można użyć OTTALIN ODX w roztworze z wodą w stosunku 1:2 lub jako stężony roztwór i dozować z użyciem sprayu. Po procesie
czyszczenia należy zostawić czyszczoną rzecz do wyschnięcia na powietrzu.
Informacja:
OTTALIN ODX nie może być stosowany razem z środkami zmiękczającymi oraz kationowymi środkami wykańczalniczymi. OTTALIN ODX może być użyty jako adsorbent przykrego zapachu w procesie płukania oraz w procesie prania. Należy pamiętać, że OTTALIN ODX nie jest substytutem środka piorącego.
Czyszczenie tekstyliów z zastosowaniem rozpuszczalników
Aby wyeliminować przykre zapachy podczas czyszczenia z zastosowaniem rozpuszczalników w przypadku tkanin niedelikatnych należy do pierwszej kąpieli czyszczącej dodać 0,5 % OTTALIN ODX w odniesieniu do wagi materiału, aby osiągnąć stosunek 1:3. Następnie czyścić przez 3 min. w obiegu pompowym. W przypadku tkanin delikatnych takich jak angora, kaszmir, wełna merynosowa lub innych z tendencją do przecierania się należy uwzględnić proces kurczenia się tkanin.W przypadku czyszczenia odzieży roboczej z bawełny lub włókien mieszanych bawełniano-poliestrowych z zastosowaniem rozpuszczalników należy dodać 0,5 % OTTALIN ODX w odniesieniu do pojemności urządzenia celem pozbycia się przykrych zapachów jak na przykład zapachu potu.Do drugiej kąpieli czyszczącej dozować jak zwykle wspomagacze procesów czyszczących.